Odpowiednio wybrane meble sklepowe determinują wygląd naszego sklepu. Dlatego tak ważnym elementem jest wybór odpowiednich regałów sklepowych. Na co zatem zwrócić uwagę przy ich zakupie, aby przyczyniały się one do zapewnienia wizytówki dla prowadzonej przez nas działalności?

Jak wybrać regały sklepowe?

Regał powinien być dobrany do oferowanych w sklepie artykułów, przede wszystkim pod względem wielkości, rozstawu półek, a także kąta nachylenia. W tym aspekcie, podkreślić należy fakt, że inne wymagania jeżeli chodzi o ekspozycję mają butelki z alkoholem i inne obuwie. Jednakże, wytwarzanie regałów na wymiar należy do działań niezwykle kosztownych. Dlatego też w początkowej fazie rozwoju działalności, gdy nasz budżet jest ściśle ograniczony należy zdecydować się na meble modułowe. Zapewniają one bowiem pewien rodzaj elastyczności w wyborze wielkości półek bądź rozmieszczeniu regałów względem siebie.

Standardowy rodzaj regału, który najczęściej wybierany jest przez początkujących przedsiębiorców posiada konstrukcję rurowo-kulową. Stelaż złożony jest z stali nierdzewnej, natomiast półki w wersji ekonomicznej wykonane są z płyt wiórowych, natomiast w droższym rozwiązaniu z drewna. Pamiętać trzeba jednak, że wersja ekonomiczna jest tańsza, ale również mniej trwała. W tym przypadku, już po roku używania takiego mebla zauważymy odpryśnięcia powierzchniowej warstwy i utratę estetycznego wyglądu. Półki wykonane z drewna są trwalsze, mają także zdecydowanie większą nośność. Co więcej, istnieje również możliwość ich odświeżania z wykorzystaniem nowej warstwy farby czy też lakieru.

Kupując regały sklepowe należy przede wszystkim zwrócić swoją uwagę na takie aspekty jak wymiary, głównie szerokość półek oraz rozstaw. Istotne znaczenie ma także nośność, co stanowi maksymalną wagę artykułów, które będą ustawione na meblach. Konstrukcje, które są mniej stabilne mogą być związane z koniecznością zamocowania ich do ściany.

Droższe rozwiązanie to regały wykonane w całości ze sklejki, natomiast najdroższe to meble drewniane. Regały, przede wszystkim wykonane z drewna wyróżniają się większą trwałością niż opisywany wcześniej system o charakterze stelażowym. Biorąc pod uwagę powyższe, przed przystąpieniem do wyposażania naszego sklepu, warto zastanowić się nad inwestycją w regały używane. Jest to dobra alternatywa, gdyż łatwo można dokonać przerobienia wysokości półek bądź dorobić dodatkowe u stolarza. Ponadto podkreślić należy fakt, że powierzchnie drewnianą można łatwo odnowić wykorzystując dostępne na rynku produkty i preparaty. Przy zastosowaniu papieru ściernego możemy pozbyć się starej warstwy, która po oczyszczeniu może być pomalowana lakierem bądź farbą.